بانی بیمه

   امروز: چهارشنبه 24 مهر ساعت: 22:38
| 36265656 - 071

شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات بانی بیمه

بخش اول: مقدمه

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات بانی بیمه به دقت ملاحظه فرمائید. استفاده از تمامی خدمات بانی بیمه، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین استفاده از خدمات می‌باشد. کلیه اصول، رویه‏‌ها، محتواهای تولیدی و خدمات ارائه شده در بانی بیمه منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می‌باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است، بنابراین عمل به قوانین و مقررات سایت به عنوان یک قرارداد الزامی است.

بخش دوم: تعاریف و اصطلاحات عمومی

تعریف کاربر یا بیمه‌گذار: شخص حقیقی یا حقوقی است که با استفاده از اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هر گونه استفاده از خدمات بانی بیمه اقدام می‌کند. بیمه‌گذار یا کاربر طرف تعهد بیمه‌گر است و با پرداخت حق بیمه جان، مال و مسئولیت خود یا دیگری را برای مدت مشخص و معینی، تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

تعریف بیمه‌گر: بیمه‌گر شخصی حقوقی است، که برای ارائه خدمات و محصولات بیمه‌ای، دارای مجوز رسمی از "بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران" می‌باشد و در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار، تعهد جبـران خسارات و یا پرداخت غرامات ناشي از حوادث احتمالي طبق شرايط مقــرر در بيمه‌نامه را به عهده مي‌گيرد.

تعریف بیمه شده: مورد بيمه شده، شيء يا شخصي است كه احتمال تحقق خطر يا خطرات مشمول بيمه نامه براي آن، موجب انعقاد بيمه نامه مي‌گردد.

تعریف محصول: به هرگونه خدمتی اعم از بیمه نامه، مشاوره و... اطلاق می‌شود که از جانب وب‌سایت بانی بیمه به کاربر ارائه شده و در ازای آن وجهی دریافت می‌شود.

بخش سوم: شرایط اختصاصی

1. استفاده مشتریان از خدمات بانی بیمه، به معنی پذیرش قوانین و مقررات آن می‌باشد. 2ی محصولاتی که در بانی بیمه به فروش می‌رسند، منحصر به بیمه‌نامه‌های مختلف هستند و در این درگاه، کالاهای فیزیکی به فروش نمی‌رسند. بنابراین هر بیمه‌نامه که از این وب‌سایت خریداری می‌شود، تابع شرایط عمومی و اختصاصی آن بیمه‌نامه است که توسط نماینده‌ شرکت بیمه‌ مورد تایید "بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران" صادر می‌شود.

3ی تمامی قیمت‌های ارائه شده از طرف شرکت بیمه اعلام می‌شوند، بنابراین به محض دریافت ابلاغیه از نماینده‌ شرکت بیمه‌ مورد تایید "بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران"، حتی پس از پرداخت هزینه توسط مشتری و قبل از صدور بیمه‌نامه، بانی بیمه موظف به اعمال تغییرات می‌باشد و در مواردی که مغایرت قیمت بین حق بیمه و مبلغ پرداختی کاربر وجود داشته باشد، کاربر موظف به پرداخت مابه التفاوت خواهد بود.

4ر در صورت انصراف کاربر از دریافت بیمه‌نامه، اگر بیمه درخواستی مشتری صادر نشده باشد، مبلغ پرداختی طی 72 ساعت کاری عودت داده می‌شود در غیر اینصورت اگر بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، ملزم به رعایت قوانین داخلی شرکت صادرکننده‌ی بیمه‌نامه می‌باشد.

5د اگر بیمه‌نامه فعلی بیمه‌گذار دارای الحاقیه باشد، کاربر ملزم به ورود اطلاعات الحاقیه بوده و در مواردی که می‌بایست تصویر بیمه‌نامه در وبسایت و یا اپلیکیشن بارگذاری شود، تصویر الحاقیه نیز به همراه بیمه نامه بارگزاری شود.

6. باتوجه به اینکه بانی بیمه یک بستر آنلاین جهت فروش انواع بیمه‌نامه و خدمات بیمه‌ای است، مسئولیت ارائه اطلاعات صحیح برای صدور بیمه‌نامه بر عهده‌ی کاربر است. لذا مسئولیت هرگونه اشتباه در ورود اطلاعات که منتهی به صدور اشتباهِ بیمه‌نامه و در نتیجه ضرر و زیان کاربر یا بانی بیمه شود، بر عهده کاربر است. همچنین در فروش تلفنی، در صورتی که کاربر اطلاعات را به صورت صحیح ارائه کند اما بانی بیمه در ورود اطلاعات وی دچار اشتباه شود، مسئولیت آن با بانی بیمه خواهد بود. در این صورت، کاربر باید ظرف 48 ساعت اشتباه صورت گرفته در ورود اطلاعات به بیمه نامه را کتبا به بانی بیمه متذکر شده و درخواست اصلاح بیمه نامه و صدور الحاقیه را اعلام کند. در صورتی که کاربر این کار را انجام ندهد، وی می‌پذیرد که مسئولیت اشتباه بعد 48 ساعت از بانی بیمه ساقط و به وی منتقل خواهد شد.

7. در حال حاضر راه‌های ارتباطی کاربر با بانی بیمه، شماره تلفن: 07136265656 | ایمیل: info@BaniBime.com | چت آنلاین سایت بانی بیمه | ثبت درخواست پشتیبانی از طریق پنل کاربری | راه‌های ارتباطی شبکه‌های مجازی هستند. بنابراین دریافت هرگونه پیامک، ایمیل و یا برقراری تماس تلفنی تحت عنوان بانی بیمه، از هر راه ارتباطی دیگر، در حکم تخلف و سوء استفاده از نام بانی بیمه است و بانی بیمه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

8. در صورتی که کاربر در ساعات اداری اقدام به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث از بانی بیمه کند، در صورت صحت اطلاعات کاربر و عدم بروز مشکل در سامانه صدور شرکت بیمه، بیمه‌نامه‌ در همان روز صادر می‌شود. همچنین در صورت خرید بیمه‌نامه در ساعات غیر اداری، بانی بیمه موظف به صدور بیمه‌نامه در اولین روز کاری بعد از خرید می باشد.

9. صدور و ارسال بيمه‌نامه فقط در شهرهاي اعلام شده در وب‌سايت و اپليكيشن بانی بیمه امكانپذير بوده و در صورتي كه ادرس كاربر با شهر و استان انتخاب شده مغاير باشد، امكان صدور بيمه‌نامه وجود ندارد و مبلغ پرداخت شده طی 72 ساعت به كاربر عودت داده مي‌شود.